صفحه اصلی |
مروری بر گذشته (ایران دکتر)
گیاه عجیبی که قاتل هر نوع سرطان می باشد
بر اساس تحقیقات امروزی، بالغ برز 48 درصد گیاه‌خواران مجددا گوشت مصرف میکنند براساس مطالعاتی که بر روی 11399 بزرگسال انجام شد مشخص شد حدود 2 درصد آمریکایی‌ها گیاه‌خوار، 10 درصد قبلاً گیاه‌خوار بودند و 8 درصد اصلاً گیاه‌خوار نبودند. بنا به گفته محققان گیاه‌خوار بودن بسیار سخت است به همین دلیل اکثر گیاه‌خواران در همان سال اول گیاه‌خواری دوباره به مصرف گوشت روی می‌آورند. مشاهدات بیانگر این است که بیشتر گیاه‌خواران در سن 34 سالگی و تحت تاثیر دوستان و دیگر افراد عادت غذایی خود را تغییر می‌دهند. همچنین اکثر افرادی که قبلاً گیاه‌خوار بودند با افراد گوشت‌خوار زندگی می‌کردند که ممکن تحت تاثیر این افراد دوباره گوشت‌خوار شده باشند. منبع : www.salamaneh.

com سبک غذامصرف گوشتگوشت خوارگیاه‌خوار تغذیه


زنانی که غذاهای حاوی فلاونول و فلاونون‌ها را دریافت می‌کنند، با کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان مواجه هستند. فلاونول‌ها در چای، پرتقال ،سیب و انگور یافت شده در حالیکه مرکبات و آب میوه‌ها سرشار از فلاونون‌ها هستند. به گرارش مجله پزشکی ایران دکتر به نقل از سایت «دیلی میل»، یک تحقیق مفصل 30 ساله نشان داد، مواد موجود در چای و مرکبات می‌تواند از انسان برابر این بیماری محافظت کند. از سرطان تخمدان بانام قاتل خاموش هم یاد می‌شود چون معمولاً دیرتر از آنکه بتوان درمانش کرد، تشخیص داده می‌شود. دانشمندان دانشگاه «ایست آنجلینا» در انگلیس با بررسی اطلاعات مربوط به 171 هزار و 940 زن 25 تا 55 ساله متوجه شدند، کسانی که میوه‌های سرشار از آنتی‌اکسیدانی به نام «فلاوونویدس» می‌خورند – آنتی‌اکسیدانی که در چای، سیب و مرکبات وجود دارد- کمتر از بقیه در معرض تومورهای تخمدان هستند. آن‌هایی که چای می‌خوردند تا 31 درصد و آن‌هایی که زیاد آب مرکبات -به‌خصوص پرتقال- می‌خوردند تا 21 درصد کمتر در معرض این بیماری بودند.

نتیجه این تحقیق در «American Journal of Clinical Nutrition» منتشرشده است. ابتلا به سرطان تخمدانتومورهای تخمداندرمان سرطان زنانهسرطان تخمدانفلاونولپیشگیری از ابتلا به سرطان تخمدانپیشگیری از سرطان زنانهچای و آب پرتقال خواص میوه و سبزیجات