صفحه اصلی |
مروری بر گذشته (ایران دکتر)
گیاهان مفید برای بیماران دیابتی
مبتلایان به دیابت باید  بر سطح قند خون خود نظارت داشته باشند . بنابراین،  تنظیم آنچه که مصرف می کنند بخصوص میوه بسیار مهم است،  یکی از سالمترین راه برای تناسب اندام و متعادل نگه داشتن قند خون میوه است ولی دیابتی ها هر نوع میوه ای را نمی توانند بخورند . آیا سیب  یکی از سالم ترین میوه ها است ، که بیماران دیابتی می توانند بخورند؟ اکنون این متن را بخوانید تا جواب سوال خود را بدست آورید فواید سیب: سیب سرشار از آنتی اکسیدان ها است ، که برای جلوگیری از آسیب سلولی و بازسازی سلول ضروری است. سیب میوه ای بسیار عالی برای جلوگیری از سرطان، مسائل مربوط به سلامت روان مانند بیماری آلزایمر و بیماری پارکینسون می باشد. سیب  میوه ای عالی برای کاهش وزن است،چون انسان را سیر میکند و نمیگذارد که زیاد بخورد. این میوه  کلسترول را شستشو داده و سلامت قلب را بهبود می بخشد سیب برای بیماران دیابتی: برای  بیماران دیابتی، سیب بطرز چشمگیری قند خون را کاهش میدهد.

این  برای پیش بیماران دیابتی یا بیماران دیابتی مرزی بسیار خوب است. سیب حاوی کربوهیدرات که می شود هر روز به میزان متعادلی آن را مصرف کرد شاخص قند خون  سیب: سیب دارای شاخص گلیسمی پایین است که، 30-50،  یک میوه بسیار عالی برای بیماران دیابتی است بهتر است که  سیب در شکل خام  بدون  کارامل یا قند وشکر باشد. به طور کلی،  شاخص قند خون است که  سطح قند خون میوه ها  را مشخص میکند. از این رو دیابتی ها هر نوع میوه ای را نمیتوانند بخورند این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی ایران دکتر ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد   شاخص قند خون سیبشاخص گلیسمیفواید سیبفواید سیب برای دبابتی هامیوه دیابتی ها دیابت


  مواد غذایی تاثیر بسیار حیاتی در کنترل دیابت دارد بنابراین اشخاص مبتلا به دیابت باید به رژیم غذایی روزانه خود خیلی دقت کنند. خیلی از بیماران دیابتی فکر می کنند که بعلت  مریضیشان میوه به آنها ضرر دارد درحالیکه خیلی از میوه ها که در ترکیبات آنها مقدارخیلی کمی قند به کار رفته است برای این بیماران منفعت دارد سیب سیب برای بیماران دیابتی مفید هستند زیرا از بوجود آمدن شرایطی که باعث سندروم متابولیک از جمله دیابت می شود پیشگیری می کند. سیب التهابات مربوط به دیابت و بیماریهای قلبی را نیز کاهش می دهد . شاخص قند خون سیب ۳۸ است . این شاخص برای تعیین میزان تاثیر مواد غذایی بر سطح قندن خون انسان استفاده می شود. گریپ فروت شاخص قند خون گریپ فروت ۲۵ است و میوه بسیار خوبی برای دیابتی ها محسوب می شود زیرا مصرف این میوه ، سطح قند خون را بطور طبیعی کاهش می دهد.

بهتر است به جای نوشیدن آب این میوه ، خود میوه را بخورید زیرا تغییر و تحولی که مصرف خود این میوه در بدن ایجاد می کند آهسته تر است. پرتقال شاخص قند خون پرتقال نیز پایین است و در حدود ۴۸ است . بنابراین پرتقال نیز میوه بسیار خوبی برای دیابتی ها محسوب می شود . فیبر و ویتامین C موجود در پرتقال سطح قند خون را کنترل می کند . پرتقال یک میان وعده بسیار مفید است که که حتی وزن را هم می تواند کنترل کند و یا کاهش دهد . همانطورکه می دانید اضافه وزن یک عامل بسیار پر خطر برای دیابت است.   منبع : pezeshkan.

org میوه های مفید برای دیابتی هاچه میوه هایی برای دیابتی ها خوب استکنترل قند خون با میوه هاکنترل وزن با میوه دیابت