صفحه اصلی |
مروری بر گذشته (ایران دکتر)
میوه های مفید برای درمان عفونت ادراری
عفونت دستگاه ادراری   عفونتی است که ارگان هایی که ادرار از طریق آن از بدن دفع می شود.دستگاه ادراری شامل کلیه ها، حالب ها، مثانه، یا پیشابراه است. این دستگاه ادراری  به راحتی مستعد ابتلا به عفونت می شود. تشخیص زودهنگام و درمان بهترین راه برای مقابله با عفونت ادراری است. در اینجا برخی از علائم رایج   عفونت دستگاه ادراری را معرفی میکنیم: ادرار کردن مکرر یکی از اولین نشانه های عفونت دستگاه ادراری افزایش  ادرار حتی بعد از خالی شدن مثانه  است. سوزش ادرار سوزش ادرار به معنی تخلیه دردناک ادرار.

عفونت دستگاه ادراری تحتانی معمولا باعث  ناراحتی و احساس سوزش در هنگام ادرارمی شود وجود خون در ادرار عفونت دستگاه ادراری سبب می شود که باکتری ها  در دستگاه ادراری رشد کنند. تب بالا و خستگی هنگامی که عفونت به کلیه رسید باعث  می شود که تب بالابرود .  در طول زمان باعث  خستگی، ضعف عمومی و تهوع  می شود کمر درد هنگامی که دستگاه ادراری فوقانی  آلوده است، این وضعیت باعث درد در کمر و کشاله ران می شود. در برخی موارد نیز ممکن است  معده  درد شدید بوجود آید این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی ایران دکتر ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد دستگاه ادراریسوزش ادرارنشانه های عفونت ادراریکمر درد بیماری ها


 احساس ناراحتی هنگام ادرار کردن،سوزش، قلقلک مجرای ادرار، درد در انتهای ادرار کردن و درد در ناحیه استخوان عانه یا زیر شکم اولین علامت عفونت ادراری در بانوان هستند. مقصودی گفت: نکته مهم در درمان عفونت ادراری پیدا کردن علت عفونت است چرا که دادن آنتی بیوتیک بدون پیدا نکردن علت کمکی به درمان عفونت ادراری نمی‌کند. دکتر ربابه مقصودی متخصص اورولوژی و فلوشیپ اندویورولوژی  گفت: عفونت ادرای در تمام سنین در خانم‌ها دیده می شود و در زنان به دلیل آناتومی بدنشان بیشتر شایع است باید توجه داشت یک بار ابتلا به عفونت ادراری مسئله‌ساز نیست اما تکرار ابتلا به عفونت مشکل‌ساز است. وی با بیان اینکه علائم عفونت ادراری تکرر ادرار و سوزش ادراری است، افزود: برای درمان باید علت زمینه‌ای برطرف شود و تا زمانی که علت عفونت برطرف نشود درمان موفق نخواهد شد. مقصودی ادامه داد: اگر بررسی‌های آزمایشگاهی و پاراکلینیکی علت ابتلا را نشان نداد علت ابتلا را حساس بودن فرد در مقابل عفونت و ضعف سیستم ایمنی عنوان می‌کنیم. وی تصریح کرد: خانمی که مبتلا به عفونت ادراری شده و علت آن مشخص است علت را درمان و آنتی بیوتیک مربوطه را تجویز می‌کنیم اما اگر علت نامشخص باشد یک سال فرد آنتی بیوتیک ضعیف با دوز کم مصرف می‌کنند.

تکرر ادراردرمان عفونت ادراریسوزش ادراریضعف سیستم ایمنیعلائم عفونت ادراریعلت عفونت ادراری اخبار پزشکی , بیماری ها