صفحه اصلی |
مروری بر گذشته (ایران دکتر)
مدیتیشن برای کاهش استرس و اضطراب
مدیتیشن  استرس، نگرانی، ترس، افکار وسواسی، انرژی منفی  در فرد را خنثی یا مختل می کند. برای مصون ماندن از سرطان های زنانه هیچ چیز بهتر از انجام مدیتیشن یاری رسانتان نیست! تحقیات جدید نشان داده که مدیتیشن در زنان کارایی و کیفیت ورزش را بالا برده و باعث تمرکز در آن ها می شود. مدیتیشن می تواند به آرامش افراد در استرس، به حفظ سلامتی و به بهبودی بیماران کمک کند .کسانی که مدیتیشن را به صورت مرتب انجام می دهند، هم کمتر دچار اضطراب و افسردگی می شوند و هم شادمانی و رضایت بیشتری از زندگی دارند. مدیتیشن آرامش عمیقی ایجاد می کند که در آن احساس توازن و تعادل فکری خواهید کرد. بررسی ها نشان می دهند، دانمندان با مطالعه بر روی بیماری ها و زنان دریافتند مدیتیشن عامل اصلی پیشگیری از سرطان های زنانه محسوب می شود و می تواند از ابتلای زنان به سرطان پیشگیری کنند.

گفتنی است،بر اساس یافته های بالینی مدیتیشن منظم می تواند در درمان سرطان سینه بسیار موثر باشد و هورمون ها را در بدن متعادل کرده و از ابتلا به بیماری های مختل در زنان پیشگیری کند. ابتلای زنان به سرطاناضطراب و افسردگیسرطان های زنانهمدیتیشنمدیتیشن منظمپیشگیری از سرطان های زنانه بهداشت و ارتقاء سلامت


  محققان اشاره کرده اند که مدیتیشن یکی از اشکال موثر  کاهش استرس است. فواید مدیتیشن عبارت است  از بهبود خلق و خوی ، مبارزه با استرس، درمان اعصاب و… است. با این حال،   اگر میخواهید در مدیتیشن استاد باشد و مهارتهای زیادی کسب کنید حتما این توصیه ها را بخوانید: یافتن زمان و مکان  مناسب به  منظور تفکر درست و آرام  نیاز به انتخاب زمان و مکان مناسب و راحتی دارید . یک مکان آرام  که  حواستان را  پرت نکند  که این به تمرکز بهتر کمک میکند. مثلا یک باغ و یا یک نقطه آرام در پارک ایده آل خواهد بود که شما  آرامش خیلی زیادی در  طبیعت احساس  کنید. شما همچنین می توانید در خانه و با موسیقی آرامش دهنده  یک محیط آرام بوجود آورید  یک وضعیت راحت را انتخاب کنید نکته مهم بعدی به یاد داشته باشید در حالی که مدیتیشن  مراقبت از وضعیت شما است.

پشت خود را صاف نگه دارید و سر بالا و مطمئن شوید که  در یک موقعیت راحت نشسته اید. اگر بدن بیش از حد کشکش داشته باشد  تمرکزتان از بین می رود پس باید راحت باشید  تمرکز بر روی تنفس و بستن چشم هنگامی که  در یک موقعیت راحت نشسته اید ، زمان شروع مدیتیشن است. چشمان خود را ببندید و نفس عمیق بکشید. هر بار که نفس می کشید از یک تا ده بشمارید، . همانطور که نفس می کشید،  بدنتان را رها و شل کنید. ساکت کردن احساسات و افکار در زمان انحراف ذهن احساسات و اندیشه می تواند یک تهدید واقعی برای مدیتیشن باشد. در حالی که مدیتیشن، آسان است، فکرهایی درباره زندگی باعث میشود که حواستان را پرت کند .

به عنوان مثال، ترس و غم و اندوه است که اغلب با احساس فشار دادن دندانها بوجود می آید . استفاده از مدیتیشن  این احساس را  کاهش می دهد. لذت بردن از مدیتیشن . آرام باشید. لبخند بزنید مدیتیشن یک ورزش یا یک آیین نیست. هدف ازمدیتیشن احساس آرامش  است. شما نیاز به لذت بردن از تجربه خود برای رسیدن به آن حالت آگاهی فکر هستید.

با استفاده از آن به راحتی ذهن و بدن  را  به آرامش درونی  دعوت کنید   این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی ایران دکتر ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد فواید مدیتیشنمهارت مدیتیشننکاتی درباره مدیتیشنورزش مدیتیشن ورزش و سلامتی