صفحه اصلی |
مروری بر گذشته (ایران دکتر)
رفع مشکلات جنسی نقش تغذیه مقالات و گزارشات
میل جنسی مسئله ای است که در هر فرد متفاوت است ، در افرادی میل جنسی بسیار زیاد است ، در افرادی نیز میل جنسی بسیار کمی دارند. نداشتن میل جنسی و یا کمبود آن باعث بروز مشکلات زناشویی بسیار زیادی می شود. در این مطلب برای شما راهکار هایی برای افزایش میل جنسی شما جمع آوری کرده ایم.راه های درمان کاهش میل جنسی : ۱-درمان برای هریک از اختلالات زمینه ای. . ۲-هورمون درمانی.

. ۳-کنترل استرس. . ۴-مشاوره با کارشناسان مسایل زناشویی. . ۵-فراگرفتن مهارتهای گفتگو و برقراری ارتباط موثر با جنس مخالف. .

۶-رفع اختلافات و حل مشکلات، تنشها و رنجش ها. . ۷-افزایش صمیمت با شریک زندگی. . ۸-آموزش جنبه های مختلف رابطه جنسی. . ۹-در میان گذاشتن علایق جنسی و خیالپردازیهای جنسی.

. ۱۰-رسیدگی به وضع ظاهری و بهداشت فردی. . ۱۱-ایجاد تنوع در نحوه و مکان برقراری رابطه جنسی بصورت دوره ای. . ۱۲-اجتناب از بی تحرکی. .

۱۳-ایجاد اعتدال در کار و جنبه های دیگر زندگی. میل جنسی مردانهنقش تستسرتونکاهش توان جنسیکاهش میل جنسیکم شدن میل به برقراری ارتباط جنسی جنسی


مشکلات جنسی همیشه از مهم ترین مسائل پیش روی افراد جامعه بوده است. احتمال بروز مشکلات جنسی در برخی از زنان بیشتر از دیگران است. برای مثال برخی از کسانی که دچار دیابت های نوع یک و دو هستند از مشکلات جنسی رنج می برند. نظر عموم بر این باور است که دیابت فقط بر روی مردان باعث اختلالات جنسی می شود اما این باور کاملا غلط است. در یک بررسی دیگر مشخص شد که ۶۴ درصد زنان یائسه دیابتی و ۴۱ درصد زنان غیر یائسه دیابتی مشکلات جنسی دارند. دیابت اختلالی است که در نتیجه بالا رفتن غیر طبیعی قند خون (گلوکز) ایجاد می شود.

گلوکز به اندام ها و سیستم های بدن از جمله عروق و اعصاب آسیب می رساند. در دیابت نوع یک، هورمون انسولین به میزان کافی تولید نمی شود بنابراین گلوکز قادر نیست از جریان خون به درون سلول ها رفته و جهت تولید انرژی به مصرف برسد. در دیابت نوع دو انسولین کافی نیست و یا سلول های بدن به این هورمون پاسخ نمی دهند. در زنانی که دیابت کنترل نشده دارند، به عروق خونی و اعصاب سیستم تناسلی (واژن) آسیب می رسد، در نتیجه مشکلات جنسی متعددی در این بیماران مشاهده می شود از جمله: اختلال در تحریک شدن و یا پاسخ به تحریکات جنسی کاهش میل جنسی خشکی واژن درد در هنگام رابطه جنسی نرسیدن به اوج لذت جنسی (ارگاسم) علاوه بر این دیابت خطر عفونت های قارچی واژن را افزایش می دهد و همین مسئله نیز موجب اختلال در عملکرد جنسی زنان می شود. مطالعات حاکی از این است که زنان مبتلا به دیابت نوع دو بیشتر از مردان دیابتی به اختلالات جنسی از جمله بی میلی جنسی مبتلا می شوند وکمتر برای حل این مشکل با پزشک خود مشورت می نمایند. اگر به دیابت مبتلا هستید و عملکرد جنسی ناموفقی دارید حتما از یک متخصص مشاوره گرفته و در رفع این اختلال تلاش کنید. بروز مشکلات جنسی در زنانتاثیر دیابت بر نعوظخطرات دیابت بر زندگی زناشوییدیابت و مشکلات جنسیدیابت و یائسگیمشکلات جنسی در زنان جنسی