صفحه اصلی |
مروری بر گذشته (ایران دکتر)
راهبردهایی برای لاغر نشدن صورت و شادابی پوست
نکته مهم در  مورد بخاردادن پوست  آن است که پس از عمل بخور چون منافذ پوست باز می شوند و سر جوش ها نیز باز خواهد شد،این امر برای برخی پوستها نامناسب و مضر است پس مراقب جنس پوستتان باشید حفظ طراوت و شادابی پوست برای هر کس مهم است و همه در پی روش‌هایی هستند که این شادابی حفظ شود. یکی از این روش‌ها استفاده از بخور است ولی اینکه با چه اندازه می‌تواند به سلامت پوست کمک کند،‌ جای سوال است.  گفت: حفظ شادابی و طراوت پوست در زمانی است که آبرسانی کافی به پوست انجام گیرد. حفظ آب پوست،‌مربوط به گیرنده‌ها و جاذب‌هایی هستند که داخل پوست دخیل باشد،‌ تصور غلطی است. وی افزود: خشکی پوست افراد، ربطی به خوردن آب زیاد یا استفاده از بخور ندارد و افرادی که پوست خشک دارند، باید با مراجعه به پزشک متخصص پوست و بعد از معاینات،‌از انواع کرم های خاص با توجه به نوع پوست استفاده کند. ضمن اینکه استفاده از بخور برای پوست‌هایی که مستعد جوش هستند،‌ باعث تشدید جوش و آکنه صورت می‌شود.

وی در پایان اظهار داشت : اینکه استفاده از بخور باعث باز شدن منافذ پوست شده و موجب تنفس بهتر پوست می‌شود، یک باور غلط و عوامانه است. بخار دادن به پوستبخور دادن پوستجوش صورتماسک صورتمراقبت از پوستمعجزه بخار آبمنافذ باز پوستپاکسازی پوستپوست چرب زیبایی, پوست, مو


در اثر ترشح  زیاده از اندازه  چربی در پوست سر، موها چرب می‌شوند که داروهای شیمیایی نمی‌توانند زیاد برروی پاک کردن چربی ها تاثیر گذار باشند  ، ولی  شامپو‌های شامل عصاره رز ماری و سدر قادرند اندازه  چربی پوست سر را کنترل کنند و به سلامتی و نشاط موها کمک کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهند، شامپو‌های گیاهی محافظت کننده و ترمیم و مرطوب کننده به شمار می‌آیند و التیام بخش پوست‌های سر به شمار می‌آیند. گفتنی است، برای آنکه پوست سرتان شاداب باشد، باید با شامپو‌های گیاهی حاوی عصاره تخم مرغ پوسته پوسته شدن و ریزش موهایتان را کنترل کنید. نتایج مطالعات نشان می‌دهند، شامپو‌های گیاهی و یا عصاره گیاهان را بهتر است از عطاری‌ها خریداری کنید و خود گیاهان و جوشانده آن‌ها نیز می‌توانند باعث حفظ سلامت و شادابی موها شوند و از شکنندگی موها جلوگیری کنند و میزان چربی پوست سر را کنترل کنند. منبع-http://www.yjc.

ir سلامت و شادابی موهاشامپو‌های گیاهی شادابی موفواید شامپو‌های گیاهیکنترل چربی مو زیبایی, پوست, مو