صفحه اصلی |
مروری بر گذشته (ایران دکتر)
درمان سرطان با داروهای گیاهیگزارشات و مقالات
به تازگی محققان ارتباط شگفت‌انگیزی بین اولین تشخیص افسردگی، اضطراب و علایم روانی با سرطان ریه پیدا کرده‌اند؛ علایم روانی که در این افراد دیده می‌شود شامل خستگی مفرط، خواب‌ آلودگی، افسردگی، بی‌قراری و حمله‌های عصبی بی‌دلیل است مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد به کمک روشی می توان افسردگی درمان نشده در بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان را بهبود بخشید. مقالات اخیر نشان داده است که نزدیک به سه چهارم از بیماران مبتلا به سرطان افسرده هیچ نوع درمان برای افسردگی خود را دریافت نمی کنند. با این حال، یک برنامه جدید درمان یکپارچه و مجزا، یافت می شود که می تواند همه چیز را تغییر دهید. مقالات، در مجله لانست روانپزشکی، لانست و لانست انکولوژی منتشر شده است که دانشمندان شیوع افسردگی در افراد مبتلا به سرطان را بررسی کرده اند و یک برنامه جدید از درمان یکپارچه برای مراقبت از بیماران افسرده ارزیابی کرده اند. افسردگی یک بیماری جدی روانی است که به شدت می تواند در زندگی روزمره یک فرد و کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار است. درباره 6.

7٪ از بزرگسالان آمریکایی که مبتلا به سرطان هستند یک ارتباط قوی بین سرطان و بروز افسردگی وجود دارد و حتی باعث مرگ زودرس نیز خواهد شد. افسردگی اساسی بیشتر در بیماران مبتلا به سرطان ریه (13٪) و کمترین احتمال در بیماران مبتلا به سرطان ادراری (6٪) یافت می شود. افراد مبتلا به سرطان در صورت داشتن هرگونه از احساسات زیر باید سریعه به پزشک مراجعه کنند افسردگیبیماران مبتلا به سرطان ادراریبیماران مبتلا به سرطان ریهبی‌قراریحمله‌های عصبی بی‌دلیلخستگی مفرطخواب‌ آلودگی اخبار پزشکی , بیماری ها


از داروهای کاهنده کلسترول خون می توان برای درمان سرطان مری نیز استفاده کرد. به گزارش ایران دکتر به نقل از شبکه خبر ، جدیدترین شماره نشریه پزشکی گاستروانترولوژی نوشت: داروهای خانواده استاتین که به طور معمول برای کاهش کلسترول خون مصرف می شوند ، به درمان سرطان مری نیز کمک می کنند. پژوهشگران بیمارستان دانشگاهی نورویچ (norwich ) در مطالعات اخیر خود متوجه شدند ، استفاده از داروهای خانواده استاتین ، رشد و تکثیر سلول های سرطانی مری را در محیط آزمایشگاهی کاهش می دهند. پیش از این نیز بررسی ها تاثیر داروهای استاتینی را در پیشگیری و درمان بیماری هایی نظیر ام . اس . سکته قلبی و مغزی نشان داده بود.

داروها