صفحه اصلی |
مروری بر گذشته (ایران دکتر)
اگر نگران تغذیه کودک سرما خورده هستید
  برخی مادران برای تغذیه فرزندشان از شیشه شیر استفاده می کنند این روش تغذیه ای نیازمند در نظر گرفتن برخی نکات مهم و حائز اهمیت است مقادیر تغذیه با شیشه شیر را باید در نظر بگیرید تا بتوانید در روند رشد فرزندتان تاثیرات مثبتی بگذارید مقادیر تغذیه متوسط بر اساس سن کودک را در این بخش در اختیارتان قرار خواهیم داد.   بیشتر کودکان می توانند تغذیه با شیشه شیر را در چند ساعت بعد از تولد شروع کنند. بیشتر نوزادان حدود ۶ تا ۱۰ بار در هر ۲۴ ساعت  شیر می خورند. مقادیر تغذیه متوسط بسته به سن کودک و میزان گرسنگی که او در آن لحظه دارد متغیر است. این جدول خط مشی های کلی برای مقادیر تغذیه ارائه می کند: مقادیر تغذیه متوسط بر اساس سن کودک سن کودک تغذیه های شیر خشک در ۲۴ ساعت مقدار شیر خشک در هر وعده کل شیر خشک در ۲۴ ساعت ۱ ماهگی ۶ تا ۸ ۲ fl oz(۶۰ میلی لیتر) تا ۳ fl oz(۹۰ میلی لیتر) ۲۰ fl oz (۶۰۰ میلی لیتر) ۲ ماهگی ۶ تا ۷ ۴ fl oz(۱۲۰ میلی لیتر) تا ۵ fl oz(۱۵۰ میلی لیتر) ۲۸ fl oz(۸۵۰ میلی لیتر) ۳ ماهگی ۵ تا ۶ ۶ fl oz (۱۸۰ میلی لیتر) تا ۷ fl oz(۲۱۰ میلی لیتر) ۳۰ fl oz(۹۰۰ میلی لیتر) ۴ ماهگی ۴ تا ۵ ۶ fl oz(۱۸۰ میلی لیتر) تا ۸ fl oz(۲۴۰ میلی لیتر) ۳۰ fl oz( ۹۰۰ میلی لیتر) ۵ ماهگی ۴ تا ۵ ۷ fl oz (۲۱۰ میلی لیتر) تا ۸ fl oz (۲۴۰ میلی لیتر) ۳۴ fl oz (۱۰۰۰ میلی لیتر) ۶ ماهگی ۴ تا ۵ ۷ fl oz (۲۱۰ میلی لیتر) تا ۸ fl oz (۲۴۰ میلی لیتر) ۳۸ fl oz (۱۱۵۰ میلی لیتر)                         کودک از شیشه شیر خشک برای حدود ۵ تا ۲۵ دقیقه در هر بار می نوشید. به نیازهای تغذیه ای کودک خود و راهنمایی ها توجه داشته باشید.

نگران نشوید اگر کودک شما در یک وعده زیاد نمی خورد. او احتمالا طی دوره یک روز یا دو روز به اندازه کافی تغذیه میکند. وادار کردن کودک به نوشیدن شیر خشک بیشتر از آنچه نیاز دارد می تواند باعث درد شکم او و بالا آوردن شیر شود. اما اگر درباره اینکه کودک شما به اندازه کافی می خورد یا خیر نگران هستید با دکتر خود تماس بگیرید. نگرانی های متداول شما ممکن است نگرانی های زیر را درباره تغذیه کودک خود با شیشه شیر داشته باشید: چه موقع به کودکم شیر بدهم؟ طول زمان بین تغذیه ها بسته به میزان شیر خشکی که کودک شما طی تغذیه قبلی نوشیده است فرق می کند. بیشتر کودکان ۲ هفته ای حدود هر ۲ ساعت یک بار شیر می خورند. نوزادان بزرگتر اغلب شیر خشک بیشتری در هر وعده می خورند.

آنها اغلب یک شیشه شیر را هر ۴ ساعت طی روز می خورند. گاهی آنها تا ۸ ساعت یا بیشتر بین وعده های غذایی در شب فاصله می اندازند. همچنان که شما کودک خود را می شناسید, شما قادر هستید که علائم گرسنگی و سیری او را درک کنید. چطور می توانم شیر مادر و شیر خشک به کودک بدهم؟ شما ممکن است بخواهید همزمان شیر خشک و شیر مادر بدهید. تکمیل شیر مادر با شیر خشک ممکن است میزان شیر سینه شما را کاهش دهد. اما این تولید شیر سینه شما را متوقف نخواهد کرد. بهتر است که تا زمانی که نوزاد شما به خوبی برای حداقل ۶ ماه با شیر مادر تغذیه شده باشد صبر کنید و سپس به کودک خود شیر خشک هم بدهید.

آیا تفاوتی بین نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند و نوزادانی که با شیر خشک تغذیه می شوند وجود دارد؟ شیر خشک های نوزادان ۲ برابر بیشتر از شیر مادر طول می کشد تا هضم شود. در نتیجه, نوزادانی که با شیر خشک تغذیه می شوند اغلب کمتر شیر می خورند و مدفوع های کوچک تر, سفت تر با بوی شدید تر از نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند دارند. چه موقع می توانم تغذیه کودک با غذاهای جامد را شروع کنم؟ در شش ماهگی, شما می توانید ارائه بعضی غذاهای جامد به کودک را شروع کنید. به تدریج غذاهای جدید را وارد کنید در حالیکه مقدار شیر خشک را کاهش می دهید. برای اطلاعات بیشتر به موضوع از شیر گرفتن مراجعه کنید. در وضعیت اورژانسی, شما می توانید به کودک خود شیر کامل برای مدت کوتاهی بدهید تا زمانی که بتوانید شیر خشک بیشتری بگیرید. نسخه


این نوع چای برای جلوگیری از حمله قلبی و سکته مغزی مفید است اما برای درمان سرماخوردگی توصیه نمی شود بهتر است از گزینه های دیگری مانند چای مرزنجوش وچای میوه گل نسترن بهره بگیرید.  اولین و مهمترین نکته ای که باید دقت داشته باشید استفاده از آب با دمای اتاق است. دوره ای که سرما خورده ای یک ظرف اب را تهیه کنید و آن را در فضای اتاق قرار دهید تا با دمای اتاق یکسان شود. از نوشیدن آب یخ و بسیار سرد در این دوره خودداری کنید. در طول دوره سرما خوردگی از نوشیدن مواد کافئین دار تا حد امکان اجتناب کنید. بدترین نوشیدنی های این دوره قهوه و مشتقات آن است که باعث افزایش طول دوره درمان شما می شود.

همچنینی کافئین درد گلو را تشدید می کند. بهتر است از نوشیدن چای سیاه نیز تا حد امکان دوری کنید. برای فصل سرما چای سبز می تواند گزینه ای طبیعی و بسیار مقوی برای بدن باشد. چای سبز همچنین به میزان بسیار کمتری کافئین دارد. در هنگام سرما خوردگی از نوشیدن نوشابه ها و نوشیدنی های گازدار به شدت دوری کنید. این نوشیدنی ها می توانند آب بدن شما به جای تجدید بیشتر تقلیل بدهند و البته جبران آن ها نیز بسیار سخت است. مهمترین دشمن بدن شما در این دوران شکر است و باید از آن دوری کنید.

یکی از راه های پنهان ورود شکر به بدن نوشیدن مواد غذایی شیرین است. از این رو از نوشیدن موادی مانند آب میوه های غیرطبیعی جدا خودداری کنید عوارض چای سیاهمضرات چای سیاههنگام سرما خوردگیچای سیاهچای مرزنجوشچای میوه گل نسترن اخبار پزشکی , بیماری ها